Assassin's Creed serisinin en iyi oyunları – TEKNOLOJİ

Assassin's Creed 2

2009 yılında piyasaya sürülen ve her anlamda ilk oyunun üzerine inşa edilen Assassin's Creed 2, serinin bugüne kadarki büyük yükselişinin en büyük kilometre taşı ve dolayısıyla serinin en önemli oyunu. Ezio'nun Roma, Floransa ve Venedik'te geçen hikayesi mükemmel bir atmosfer ve mimari detaylarla karşımıza çıkıyor. Sonraki tüm oyunlara liderlik eden AC2, bugün o dönemin keyfini yaşatmaktan biraz uzak olsa da uzun yıllar listenin en üst sıralarında yer almaya devam edecek.

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed Origins ile büyük bir değişime uğrayan seri, rol yapma oyunu etkilerini ve çok daha büyük bir dünyayı benimsedi. Origins'in Mısır'da geçen sağlam bir hikayesi varken, Odyssey'in Yunanistan'ın masmavi suları ve renkli doğasını Yunan mitolojisiyle birleştirmesi efsanevi bir oyunla sonuçlandı. Oyunda yapılacak işlerin sonu yoktu ve farklı adalara seyahat etmek, her noktada farklı bir oyun deneyimi yaşamak oyun zevkimizi daha da artırdı. En sevdiğiniz oyunu hâlâ dijital mağazalarda çok düşük fiyata bulabilirsiniz.

Assassin's Creed Valhalla

Yunanistan ya da Yunan mitolojisi radarınızda değilse ve İskandinavya'ya gidip Vikinglerin Assassin's Creed ile bağlantısını keşfetmek istiyorsanız Valhalla, şu anda sahip olabileceğiniz en iyi oyunlardan biri. Eivor'un hikayesinin anlatıldığı oyunun haritası o kadar büyük ki, bu oyunun başında haftalar geçirmek mümkün. Oyun aynı zamanda İskandinav mitolojisine de değiniyor ve hem aksiyon hem de gizlilik içeren bir oynanışa sahip. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Assassin Creed 4 siyah bayrak

2013 yılında vizyona girdiğinde büyük beğeni toplayan Black Flag bunu iki önemli noktayla başardı: korsanlar ve korsan gemilerinde seyahat. Herkesin dikkatini çeken temalardan biri olan korsanlık, Assassin's Creed'in oynanışı ve hikayesiyle birleşince ilgi çekici bir hikaye ortaya çıktı. Seride ilk kez gemilerin kullanılabilmesi oyuna yepyeni bir heyecan kattı; Korsan gemisiyle seyahat etmenin yanı sıra diğer gemilerle de savaşabiliyorduk. Serinin gelişimindeki önemli noktalardan biri olan Black Flag hala oynanabilir durumda olabilir ancak Odyssey'de Black Flag'den çok daha fazlası var…

Assassin's Creed Mirage

Serinin en güncel oyunu olan Mirage, bizi Bağdat'ın tozlu sokaklarına götürüyor. Aslında bununla bitmiyor, aynı zamanda serinin RPG'ye dönüşmesinden önceki dönemi de ortaya koyuyor. Evet, Assassin's Creed Mirage gizlilik odaklı bir oyun, önceki oyunlara göre daha küçük boyutlu ve çok daha fazla hikaye odaklı. Kalabalığa karışmak, cinayet ve diğer “AC orijinal” temaları, eski oynanış mekaniklerinin modern serilere uygulanmasıyla çok daha eğlenceli hale geldi. Özellikle Odyssey ve Valhalla'nın devasa haritaları gözünüzü korkutuyorsa ya da eski AC oyunlarını özlüyorsanız gözleriniz kapalı Mirage'ı tercih edebilirsiniz.

Assassin's Creed Sendikası

Oyuncuların Assassin's Creed'i “farklı dönemlerde geçen aynı oyun” olarak tanımladığı bir dönemde gelmesi biraz haksızlık olan Syndicate, Viktorya dönemi Londra'sının sokaklarında dolaşmamıza olanak sağladı. Evie ve Jacob'ın hikayelerinde yer aldığımız oyunda aynı zamanda çete savaşlarına da katılarak Charles Dickens'ın bize verdiği görevleri yerine getirmeye çalıştık. Oldukça sağlam bir atmosfere sahip olan bu oyunu Viktorya dönemi İngiltere'sine ilgi duyanlar yine de keyifle oynayabilirler.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir