Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi de sahurda yoğun ilgi görüyor.

Haftanın 7 günü 24 saat açık olan kütüphaneye giden herkes, kimlik kartıyla giriş yaparak 5 milyondan fazla basılı esere ve elektronik kaynaklar açısından zengin bir içeriğe ulaşabiliyor.

Geceleri yoğun ilgi gören kütüphanede çalışanlara ücretsiz kek, çay, kahve ve su ikramı yapılıyor.


“Kütüphanenin çalışma ortamı gençlere yönelik tasarlandı”

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencisi Muhammed Çağrı Töremişoğlu, kütüphane imkanlarının oldukça iyi olduğunu söyledi.

Töremişoğlu, kütüphanede ikramların ve çalışma ortamının bulunduğunu söyledi. “Buradaki kütüphanede geniş çalışma kaynakları ve gençler için tasarlanmış bir çalışma ortamı var. Güçlü bir internet bağlantısı ve harika çalışma alanları var. Üniversite öğrencileri için çok cazip.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi de sahurda yoğun ilgi görüyor.

Arkadaş gruplarıyla randevulaşarak özel odalarda çalışma imkanı bulduklarını belirten Töremişoğlu, geceleri çalışmanın daha rahat olduğunu söyledi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) hazırlanan Çocuk Gelişimi Bölümü mezunu Naciye Elif Taş, kütüphaneyi tercih etmesinin nedeninin güvenilir, temiz ve personelin güler yüzlü olması olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi de sahurda yoğun ilgi görüyor.


“Etkili bir ders çalışma ortamı”

Oruç süresince kütüphanede çalışmanın mümkün olduğunu belirten Taş, her türlü imkânın bulunduğunu söyledi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan lise öğrencisi Melih Arslan, sınava çok az zaman kaldığını söyledi. “Son aylarımı burada geçirmek istiyordum. Seyahate çıkmadan önce buraya gelmiştim. Bugün ilk defa geldim ve ders çalışıyorum. Çok güzel. Ders çalışmak için verimli bir ortam olduğu için burada çalışmayı düşünüyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir