iPhone Flaş Bildirimini Açma veya Kapatma: iPhone'da Telefon Çaldığında Flaş Nasıl Açılır?

Dünya çapında çok sayıda kullanıcıya hitap eden iPhone, birçok model seçeneğine sahip. iPhone, boyut, ağırlık, renk şeması vb. Farklı tasarımlara ve kişisel tercihlere hitap ederken aynı zamanda birçok farklı özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. iPhone, Touch ID ve Face ID gibi teknolojik özelliklerinin yanı sıra arayüzüyle de günümüz teknolojisinde yer edinecek niteliklere sahip. iPhone kullanıcıları, telefonlarının pek çok farklı özelliğinden yararlanıyor ve bu özellikler, telefon sahiplerinin hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. iPhone sahiplerinin hayatını kolaylaştıran özelliklerden biri de bildirim ışığı. En popüler iPhone özelliklerinden biri, telefon çaldığında yanıp söner.

İPhone'da telefon çaldığında flaş nasıl açılır?

LED flaş, çok sayıda gelen bildirim için kullanılabilecek farklı ayarlara olanak tanır. Bu ayarlar, telefonun sizi hem ses hem de ışıkla uyarmasını sağlar ve bazı durumlarda dikkat etmenize yardımcı olur. iPhone flaş bildirimini açmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor:

  • Ayarlar bölümüne gidin.
  • Erişilebilirlik seçeneğine tıklayın.
  • Ses/video seçeneği seçilir.
  • Uyarılar için LED Flaş etkinleştirildi. Bu sayede telefon çaldığında veya herhangi bir bildirim geldiğinde arkadaki ışık yanıp sönecektir. Aynı bölümde “Sessiz modda flaş” seçeneği seçildiğinde telefon sessiz kaldığında flaş yanıp sönecektir. “Kilit açıldığında LED flaş” seçildiğinde, telefonun kilidi açıldığında flaş yanıp söner.

iPhone LED flaş uyarılarını açın

iPhone, arka taraftaki kamera merceğinin yanındaki LED ışığını yakıp söndürebilir. Yine iPhone'da LED flaş uyarıları almak için:

Ayarlar > Erişilebilirlik > Ses ve Video'ya gidin, “Uyarılar için LED Flaş”ı açın. iPhone sessiz durumdayken LED ışığının yanıp sönmesini istemeyenler için “Sessiz modda flaş” kapalı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
EPDK motorin ve benzine katkı kararı!EPDK motorin ve benzine katkı kararı!
Antalya huzurevinde korku dolu anlar! Antalya huzurevinde korku dolu anlar!
Kararını açıkladı!  Başkanlığı bırakınKararını açıkladı! Başkanlığı bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir