Windows 11 nasıl kurulur? Windows 11 sistem gereksinimleri nelerdir?

Windows kullanıcıları için büyük önem taşıyan, Amerika Birleşik Devletleri merkezli çok uluslu bir teknoloji şirketi olan Microsoft'un teknoloji dünyasına sunduğu Windows sürümleridir. Microsoft'un geliştirdiği pek çok farklı işletim sistemi bulunmaktadır. Windows ailesinin son üyelerinden biri de Windows 11 olarak biliniyor. Bu noktada Windows 11'e nasıl geçilir sorusu özellikle eski sürümleri kullanan kullanıcılar için önem taşıyor.

Windows 11 nasıl kurulur?

Windows 11, Microsoft tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen NT tabanlı Windows grubunun en son üyesidir. Bu noktada Windows 11 nasıl indirilir sorunu ortaya çıkabilir.

İkinci işletim sisteminin kurulumu cihazlarda bildirim olarak görüntülenebilir. Ancak görünmediği zamanlar da olabilir. Bu son sürümü yüklemek için kullanıcılar resmi Microsoft web sitesini ziyaret edebilir ve bunu cihazlarına güvenle yükleyebilirler. Eğer kendiliğinden kurulum bildirimi gelirse kullanıcılar bu bildirime tıklayıp talimatları takip ederek Windows 11 işletim sistemini cihazlarına indirebilirler. Ayrıca Windows 11 Güncelleme aracı kullanılarak kurulum işlemi güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Windows 11 nasıl kurulur?

Microsoft tarafından üretilen ve kullanıcılara sunulan Windows 11 işletim sistemi, Windows 10 işletim sistemini kullanan cihazlara güncelleme olanağı sağlıyor. Bu noktada bazı cihazlarda Windows 11'e yükseltme nasıl yapılır sorusu gelebilir. ekranda işletim sistemi güncelleme bildirimi olarak görünür. Güncelle butonuna tıklayıp talimatları takip ederek işletim sisteminizi kısa sürede güncelleyebilirsiniz. Windows 11 işletim sistemini cihazlarına indirip kurmak isteyen kişilerin izlemesi gereken en basit adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle bilgisayarınızı açmanız ve ardından “Başlat” düğmesine tıklamanız gerekir.
 • Daha sonra “Ayarlar” bölümüne gitmelisiniz.
 • Ayarlar bölümünde görünen pencerede “Güncelleme ve güvenlik” sekmesi bulunmaktadır. Bu sekmeye tıkladığınızda sol tarafta “Windows Update” menüsü bulunmaktadır.
 • Windows Update'e tıklayarak indirmeyi başlatabilirsiniz.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra talimatları takip ederek kurulum aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Windows 11 sistem gereksinimleri nelerdir?

Windows 11 işletim sistemini çalıştırabilmeniz için cihazınızın bu sistemi desteklemesi gerekmektedir. Bu noktada Windows 11 hangi bilgisayarlara kurulmalı sorusuyla karşılaşabiliriz. Bu işletim sisteminin doğru çalışması cihazın özelliklerine bağlıdır. Bu işletim sistemi gerekli gereksinimleri karşılayan cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Bu bağlamda Windows 11 sistem gereksinimleri genel olarak şu şekildedir:

 • Bu 4 GB RAM
 • 1 GHz 64 bit çift çekirdekli işlemci
 • En az 1366 X 768p çözünürlüğe sahip 9 inç ekran
 • 64 GB boş sabit disk alanı
 • Güvenli önyüklemeli, UEFI ve TPM 2.0 destekli anakart
 • Son olarak DirectX 12 ile uyumlu olması gereken ekran kartı

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Adnan Oktar davasında ara karar açıklandı! 72 şüphelinin yargılandığı davada 1 tahliyeAdnan Oktar davasında ara karar açıklandı! 72 şüphelinin yargılandığı davada 1 tahliye
CHP'li belediye başkanına hapis cezası! CHP'li belediye başkanına hapis cezası!
"Sertifikalı salatalık yetiştiricisi" Tokat'tan paylaşıldı: "Dilini delikten dışarı çıkardı"Tokat'ın paylaştığı 'salatalık diploması': 'Dilini delikten dışarı çıkardı'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir