Başkan Özyiğit: “Mersin sadece Avrupa şampiyonluğuna kalp olacak” – SPORT

Avrupa'nın en büyük kadın basketbol turnuvası FIBA ​​EuroLeague Kadınlar Final Four, Mersin Yenişehir'de gerçekleşecek. Final Four'un basın sunumunda konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, şunları söyledi: “ÇBK, 12 Nisan'da yarı final oynayacak, Mersin halkının büyük desteğiyle finale çıkıp kupayı kazanacağımıza inancım tamdır” ” Dedi.
Mersin'in temsili ekibi Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK), Yenişehir Belediyesi'nin desteğiyle mücadele ederek, geçen yıl ikinci olduğu FIBA ​​EuroLeague Kadınlar'da bu yıl iç saha şampiyonu olmayı hedefliyor. 12-14 Nisan tarihleri ​​arasında Mersin'de oynanacak FIBA ​​EuroLeague Kadınlar Dörtlü Final karşılaşmaları, organizasyona katılan ÇBK Mersin'in maçlarına ev sahipliği yapan Yenişehir'deki Servet Tazegül spor salonunda oynanacak. 12 Nisan'da yarı finali kazanan takımlar, 14 Nisan'da yapılacak finalde Avrupa Şampiyonası için karşılaşacak. Mağlup olan takımlar aynı gün üçüncülük için mücadele edecek.
Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) tarafından düzenlenen FIBA ​​EuroLeague Kadınlar Final Four'unun basın lansmanı gerçekleştirildi. Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, FIBA ​​Avrupa Genel Sekreteri Kamil Novak, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkan Yardımcısı ve FIBA ​​Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, TBF Genel Sekreteri Lansmanda Serhan Antalı ve ÇBK Başkanı bulunurken, Serdar Çevirgen de konuşmacı olarak yer aldı.
Başkan Özyiğit: “Çukurova Basket Kulübü, Cumhuriyet tarihinde bir Anadolu takımının profesyonel şampiyonalarda elde ettiği en büyük başarıyı elde etti.”
Açılışta konuşan ve Mersin'in 2013 Akdeniz Oyunları'ndan sonra kentte düzenlenecek en büyük organizasyonlardan birine ev sahipliği yapacağını belirten Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, şunları söyledi: “Bugün mutluyuz, gerçekten şehrimiz için özel bir gün. Çok büyük bir organizasyonu evimize kazandırdık. Mersin'de 2013 Akdeniz Oyunları'ndan sonra muhtemelen ilimizde gerçekleşecek en büyük organizasyonlardan biri olacak. Bu organizasyonun farklı bir özelliği daha var. Akdeniz Oyunlarını şehre getirmek biraz lobi faaliyeti gerektiriyor. Ancak burada bilek kuvvetine de ihtiyaç duyulmaktadır. Bu, son dörde kalmadan başvuru yapamayacağınız anlamına gelir. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa'nın en büyük 4 takımı arasındayız. Çukurova Basket Kulübü, Cumhuriyet tarihinin profesyonel liglerde bir Anadolu takımının elde ettiği en büyük başarıyı elde etti. “Kulüp başkanımız Serdar Çevirgen'i ve ekibimizi tebrik ediyorum.” Dedi.
“Hiçbir başarı tesadüf değildir”
2019 yılında Yenişehir Belediye Başkanı olarak göreve geldiğinde imzalanan ilk imzalardan birinin ÇBK tesisleriyle ilgili olduğunu hatırlatan Başkan Özyiğit, şunları söyledi: “Hiçbir başarı tesadüf değildir. 5 yıl önce göreve geldiğimizde ilk imzalarımızdan biri Çukurova Basket Kulübü'nün modern spor tesislerinin inşasıydı.Bu tesise yatırım yapan ve Türkiye'nin en güzel tesislerinden birini inşa eden Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Avrupa'nın değil, dünyanın. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Mersin Valimiz sporu seven iki yönetici ve biz bu konuda şanslıyız. Dolayısıyla parçalar bir araya geldiğinde başarı ortaya çıkıyor. Tesislerin ve altyapının ne kadar değerli olduğunu da görüyoruz. ÇBK büyük bir başarıya imza attı. Avrupa'da büyük işler başardı. Türkiye Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı şehrimize getirdi. Ve daha da önemlisi altyapıda 500'ün üzerinde sporcu yetişiyor. Her branşta milli takımlara en az iki sporcu görevlendiren tek firma diyebiliriz. Şehrimizin gelişimine, spora yaklaşımına, gençlerimizin spora yönelmesine büyük ivme kazandıracak bir çalışmadır. Dolayısıyla bunu büyük bir kazanç olarak görüyorum. Mersin olarak bu organizasyona destek vereceğiz. Sayın Valimizin ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri ile bu organizasyondan en iyi şekilde çıkacağımızı düşünüyorum.”
“Mersin'i dünyaya tanıtıyoruz.”
Bu tür organizasyonların Mersin'in dünya çapında tanıtımına katkı sağladığını vurgulayan Başkan Abdullah Özyiğit, 20 ve 21 Nisan tarihlerinde Paratriatlon Dünya Kupası ile Avrupa Gençler Triatlon Kupası'na da ev sahipliği yapacaklarını kaydetti. Başkan Özyiğit, şunları söyledi: “Dışarıdan bakıldığında Türkiye, İstanbul ve Ankara’dan oluşuyor gibi görünüyor. Ancak şehrimizin büyük bir potansiyele sahip olduğunu asla unutmamalıyız. Mersin'i dünyaya tanıtıyoruz. Yenişehir Belediyesi olarak 4 yıl önce başlattığımız triatlon yarışlarında geçen yıl Avrupa yarışlarını Mersin'e taşıdık. Paratriatlon Dünya Kupası ve Avrupa Gençler Triatlon Kupası, 20 ve 21 Nisan tarihlerinde Mersin'de düzenlenecek. Yani bu dünya sahnesinde sürdüreceğimiz bir organizasyon olacak. Ve şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir