Instagram'da “bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatası nedir, nedeni nedir ve nasıl düzeltilir?

Sosyal medya kullanıcıları her gün Instagram uygulaması üzerinden milyarlarca gönderi, hikaye, video veya fotoğraf paylaşıyor. Son dönemde bu gönderilere hikaye ya da gönderi fark etmeksizin müzik ekleme fonksiyonunun da getirilmesiyle paylaşım sayısının arttığı biliniyor. Buna göre seçilen müziklerle video reel yapmak Instagram kullanıcılarının temel tercihleri ​​arasında yer alıyor. Ancak bu durumda bazı olumsuzluklar ortaya çıkabilmektedir. En yaygın Instagram hatalarından biri “Bu şarkı şu anda kullanılamıyor.”

Instagram'da “bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatası nedir?

Kullanıcılar Instagram hesaplarında herhangi bir hikaye, video, fotoğraf veya filmi paylaşırken arka planda özenle seçilmiş bir şarkı veya müzik kullanmayı tercih ediyorlar. Instagram uygulamasında son yıllarda tanıtılan bu yeni özellikte kullanıcılar zaman zaman bazı sorunlar ya da eksikliklerle karşılaşabiliyor.

Örneğin hikayede veya hazırlanan gönderide kullanılması amaçlanan şarkı Instagram müzik listesinde yer almayabilir veya müzikte kısıtlamalar söz konusu olabilir. Bu tür sorunlar genellikle seçilen şarkılarda telif hakkı nedeniyle ortaya çıkabilmektedir.

Instagram'da “bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatasının nedeni nedir?

Bir gönderi için seçtiğiniz şarkı görünse bile “Bu şarkı şu anda mevcut değil.” bir hata da meydana gelebilir. Aynı hata, seçilen müziğin yer aldığı önceki bir gönderi daha sonra tekrar görüntülendiğinde de ortaya çıkabilir.

Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bu “Bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatası genel olarak telif hakkı ihlali durumlarında ortaya çıkabiliyor. Bu durum Instagram uygulamasının müzik haklarının korunması konusundaki hassasiyetinden kaynaklanmaktadır.

Instagram'da “bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatası nasıl düzeltilir?

Instagram'ın “Bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatası, çözümü de bulunan bir sorun olarak biliniyor. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  • Instagram uygulaması kapanır ve açılır.
  • Cihazı kapatıp açtıktan sonra da sorun devam ediyorsa;
  • Instagram uygulaması güncellendi ve yeniden yüklendi.
  • Sorun devam ederse Instagram destek ekibiyle iletişime geçin.

Ayrıca hatanın bir sonraki ilk güncellemede düzeltilme ihtimali de var.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
"Haritalara baktım, Murat Kurum kazanacak." Dedi!  Astrolog Nuray Sayarı: “Haritalara baktım, Murat Kurum kazanacak” dedi! Astrolog Nuray Sayarı: 'Doğum bilgisi yanlış verildi'
Kelimelerin ardından “2 dakika sonra görüşürüz” sözlerinin ardından ortalık karıştı!
Adana'da otobüsün açık kapısından düşen kadından acı haber geldi...Adana'da otobüsün açık kapısından düşen kadından acı haber geldi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir