Instagram'da Silinen Mesajları Kurtarma: Instagram'da Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Günümüz teknolojisi sayesinde insanlar sosyal medya aracılığıyla sevdikleriyle ya da sosyalleştiği diğer kişilerle kolaylıkla iletişim kurabilmektedir. Temel amacı fotoğraf paylaşmak olan Instagram da bu amaca hizmet eden platformlardan biridir. Günümüzün en popüler platformlarından birisi olan Instagram sayesinde dünyanın her yerindeki insanlara ulaşmak mümkün olmaktadır. DM adı verilen mesajlaşma bölümünde herkes birbiriyle iletişim kurabiliyor ve ilgisini çeken paylaşımları paylaşabiliyor. İnsanlar bazen kasıtlı veya kazara bir konuşmayı silerler. Bu durumu yaşayan kullanıcılar, Instagram'da bulunan silinen mesajları geri yükleme özelliğini araştırıyor.

Instagram'da silinen mesajlar nasıl kurtarılır?

Instagram’da silinen mesajları kurtarmak için ilk akla gelen düşünce bu amaca hizmet eden bir uygulamayı indirmektir. Ancak sohbetleri kurtarmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanmak her zaman güvenli bir seçenek değildir. Bu tür uygulamalar kişisel bilgiler, Instagram şifreleri ve özel mesajlara erişim sağlayabilir. Bu yöntemin dışında veri indirme özelliği, silinen mesajları yeniden görüntülemek için kullanılan en yaygın seçenektir. Silinen Instagram mesajlarını kurtarmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Profil simgesini tıklayın.
 • Üç çizgiye tıklayın ve ardından “Hareketler” bölümüne tıklayın.
 • Sayfanın alt kısmındaki Bilgileri indir'e tıklayın.
 • Açılan sayfada “Bilgileri indir veya aktar” seçeneğine tıklayın ve Instagram hesabınızı seçin.
 • “Ne kadar bilgi istiyorsun?” Soruya cevaben “mevcut tüm bilgiler veya bazı bilgiler” seçeneklerinden biri “mesajlar” olarak seçilir.
 • Uygun “Cihaza İndir” veya “Hedefe Aktar” seçeneğine tıklayın.
 • “Bildirimleri nereden alacağınız”, “tarih aralığı”, “format” ve “medya kalitesi” seçilir.
 • “Dosya Oluştur”u tıklayın.
 • Yönlendirmeler e-posta yoluyla yapılır.

Instagram, silinen mesajların tekrar görüntülenmesi için Veri İndirme adı verilen bir özellik sunuyor. Bu fonksiyon sayesinde yanlışlıkla silinen veya silinip pişman olunan mesajları kurtarmak mümkündür. Ancak bazı kaynaklara göre bu özellik sayesinde son 24 saatte silinen mesajlar geri dönüyor. Daha önce silinen mesajların kurtarılması mümkün değildir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yalnızca 2023 adet üretildi; Özgür Özel Erdoğan'a hediye ettiYalnızca 2023 adet üretildi; Özgür Özel Erdoğan'a hediye etti
Pendik'te güpegündüz eşkıyalık! Genç kadını bıçakla kaçırdı: "Lütfen git..."Pendik'te güpegündüz eşkıyalık! Genç kadını bıçak zoruyla kaçırdı: “Lütfen bırakın beni…”
Hamas'tan Türkiye açıklaması: Karar Filistin için son derece önemliHamas'tan Türkiye açıklaması: Karar Filistin için son derece önemli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir